Çin ile Güvenli Ticaret Yolları Eğitimi

Türkiye’deki  Çin ile ticaret konusunda Kobilere rehberlik yapılmasını sağlayacak en kapsamlı eğitimsel çalışmadır. Eğitim Bilim Sanayi Bakanlığı’nın akredite ettiği ve Kosgeb Koordinasyonunda görev yapan Akredite Kobi Danışmanı ve Kobi rehberi Barış Ariç tarafından verilmektedir.

Çin Halk Cumhuriyeti, Türkiye’nin Almanya’dan sonra dünyada ikinci büyük ticaret ortağıdır. Uzak Doğu’da ise en büyük ticari partneri durumundadır. Çin, 2016 yılında Türkiye’nin ihracat yaptığı ülkeler sıralamasında 19. sırada yer alırken, ithalat yaptığı ülkeler sıralamasında ise 1. sırada yer almaktadır. İki ülke arasındaki dış ticaret dengesi 2016 yılı verilerine göre 23 milyar dolar ile Çin’in lehinedir.

Peki Çin ile gerçekten güvenli bir ticaret yapıyor muyuz ? Doğru tedarikçiyi bulabiliyormuyuz ? Çalıştığımız yada çalışmayı düşündüğümüz Çin’deki firmalar gerçekten güvenilir mi ? Ticarete başlamadan önce nelere dikkat etmeliyiz ?

Verilecek olan seminer / eğitimlerde Çin ile ticaret yapan yada yapma potansiyeli olan işletmelere yapacakları bu ticaretleri esnasında hangi yolları izlemeleri gerektiği anlatılacaktır. Bütün süreç bir bütün olarak ele alınacak ve baştan sonra sürecin nasıl yönetilmesi gerektiği gösterilecektir. Böylelikle daha önce hiç ticaret yapmamış olan işletmeler bile böyle bir durumda neler yapmaları gerektiğini bileceklerdir. Verilecek olan bilgiler kobilerin uzun süre kullanacakları bir rehber konumunda olacaktır.

Yapılacak olan eğitim / seminer’de 5 temel adımda Çin ile nasıl güvenli ticaret yapılacağı konsusunda bilgilendirimeler olacaktır. Oluşturulan slaytlarda ki bütün konular detaylı ve basit olarak Kobilerin çok rahat anlayabilecekleri şekilde hazırlanmıştır. Konular içerisinde çeşitli yaşanmış örnek vakalar paylaşılarak kobilerin empati kurması sağlanacak ve kritik bilgilerin akılda kalıcılığı arttırılmış olacaktır.

 

Eğitim’e katılmak için lütfen BURAYA TIKLAYARAK  yada tarafta bulunan “Rezervasyon” bölümünden iletişim formunu doldurarak hangi eğitimi almak istiyorsanız onun için ön başvuru yapmanız durumunda tarafınıza mail ile geri dönüş sağlanacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Profesyonel bir ekip Profesyonel işler

www.aricdanismanlik.com